Hazır beton üretiminde çözüm ortağınız

Ekan Kimya, sahip olduğu kimya, polimer, beton ve çimento laboratuvarlarından oluşan Ekan Ar-Ge altyapısı ve teknolojisi ile hazır beton sektörüne yönelik akışkanlaştırıcılar, priz geciktiriciler, priz hızlandırıcılar, su yalıtım katkıları, hava sürükleyiciler, shot-crete vb. kimyasalları üretir.

Hazır beton, inşaat projelerinde zaman ve işçilikten tasarruf sağlayan ve kaliteli bir yapı oluşturmak için önemli bir bileşendir. Hazır beton, çimento, su, agrega ve katkı maddelerinin karıştırılmasıyla elde edilir. Bu karışım, beton santrallerinde büyük mikserlerde üretilir ve ardından kamyonlar veya pompa sistemleri kullanılarak iş sahasına taşınır.

Hazır beton üreticileri müşterilerinin ihtiyaçlarına göre özel karışımlar üretebilmek, farklı proje gereksinimlerine uygun mukavemet, dayanıklılık, işlenebilirlik ve diğer özellikleri sağlayabilmek için kimyasal katkılar kullanırlar.

Çok çeşitli fonksiyonlara sahip farklı katkılar sayesinde çimentonun ve dolayısıyla betonun performansı iyileşir, betonun işlenebilirliği ve dayanıklılığı artar, priz süresi kontrol edilebilir, ayrıca su geçirimsizlik veya donma-çözülme hasarını azaltmaya yönelik fonksiyonlar da elde edilebilir.

SMART

Orta
Akışkanlaştırıcılar

FLEX

Süper
Akışkanlaştırıcılar

MIX

Yeni Nesil Hiper
Akışkanlaştırıcılar

Betonun santralde üretimi esnasında gerekli su/çimento oranını ayarlayarak kaliteli beton elde edilmesini, istenilen yüksek mukavemet, dayanım ve işlenebilirliğin elde edilmesini sağlar

RD

Kıvam
Arttırıcılar

Kıvam ayarlaması yaparak transmikserle şantiyeye ulaşan betonun işlenebilirliğini iyileştirir

GCT

Priz
Geciktiriciler

HZ

Priz
Hızlandırıcılar

Çimento hidratasyon reaksiyonuna müdahale ederek priz süresinin beton gereksinimlerine göre ayarlanmasını sağlar

SHOT

Shot-Crete
Kimyasalları

Püskürtme betonlarında priz süresinin hızlanmasını sağlar